VTL Kutsukilpailut sekä AlueCup 9.-10.2.2019

Kilpailusarjat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tähtiarviointi
Tintit, tytöt ja pojat (Uudenmaan alue)
Minit, tytöt ja pojat
B - silmut, tytöt ja pojat
Aluesilmut, tytöt ja pojat
Aluedebytantit, tytöt ja pojat
Taitajat, ei axel, tytöt ja pojat,
synt. 2007 ja nuoremmat
Taitajat, ei axel , tytöt ja pojat,
synt. 2006 ja vanhemmat             
Taitajat, axel, tytöt ja pojat
Aluenoviisit,tytöt ja pojat *
Aluejuniorit tytöt ja pojat *

Special Olympics

ISU-arviointi
(ISU-sarjat sunnuntai)

A-Silmut, tytöt ja pojat
Kansalliset Debytantit, tytöt ja pojat
Kansalliset Noviisit, tytöt ja pojat
SM-Noviisit, tytöt ja pojat
SM-Juniorit, tytöt ja pojat
Kansalliset Juniorit, tytöt ja pojat
Kansalliset Seniorit, tytöt ja pojat

*Aikataulun puitteissa voidaan
Aluenoviisit ja Aluejuniorit –sarjat arvioida ISU:lla.

Pyrimme mahdollisuuksien mukaan jakamaan yksinluistelusarjat ikäkategorioihin.

AlueCup 2vk. järjestetään sarjoissa:
Tintit, Taitajat ei Axel 2007 ja nuoremmat, Taitajat ei Axel 2006 ja vanhemmat ja Aluedebytantit (parhaiten sijoittuneet 8 tyttöä saavat paikan AlueCup-finaaliin)

Aika ja paikka9.-10.2.2019, Jääaikaa on varattu kilpailuille molempina päivinä klo
8:00 – 21:00. Kisakallion Urheiluopiston jäähalli, Kisakalliontie 284, 08360 Lohja.
 
Tuomarit
Tähtisarjat

ISU-sarjat
 

 

Alustavat päivämäärät

20.1.2019 klo 21.00                      Viimeinen ilmoittautumisajankohta

   27.1.2019                  Kilpailuvahvistuksen toimitus
   30.1.2019                  ISU-ohjelmalomakkeiden palautus  (vtl.kutsukilpailut@gmail.com)
   31.1.2019                 musiikin toimitus mp3- muodossa (vtl.kutsukilpailut@gmail.com)

   1.2.2019 klo 19.00     Arvonnan suorittaminen
   3.2.2019                    Luistelujärjestyksen julkaisu

Lisätiedot
Kilpailujohtaja Tuija Uosukainen
puh 050 338 7396
vtl.kutsukilpailut@gmail.com

Kilpailusihteeri Satu Reijo
puh. 050 583 4445
vtl.kutsukilpailut@gmail.com

 

Kilpailukutsu ja muut asiakirjat