Vihdin Taitoluistelijoiden Helmikisat 2023 | 3.- 5.2023
Vihdin Taitoluistelijat ry kutsuu STLL:n jäsenseurojen kilpailupassin lunastaneita luistelijoita seurakilpailuun. Tähtidebytanteissa, Taitajat ei axel ja Taitajat axel sarjoissa kilpaillaan myös Uudenmaan TÄHTICUP-seurojen 2. osakilpailu.
Paikka
Kisakallion Urheiluopiston jäähalli, Kaarina Karin tie 4, 08360 Lohja
Kutsukilpailun sarjat arviointeineen
Tähtiarviointi Tintit, tytöt ja pojat
Laajennettu tähtiarviointi Minit, tytöt ja pojat
B-Silmut, tytöt ja pojat
Tähtisilmut, tytöt ja pojat
Tähtidebytantit, tytöt ja pojat*
Tähtinoviisit, tytöt ja pojat
Tähtijuniorit, tytöt ja pojat
Taitajat ei Axel 2011 ja nuoremmat, tytöt ja pojat*
Taitajat ei Axel 2010 ja vanhemmat, tytöt ja pojat*
Taitajat Axel, tytöt ja pojat*
*sarjassa luistellaan lisäksi UA TÄHTICUP 2. osakilpailu
ISU-arviointi A-Silmut, tytöt ja pojat
Debytantit, tytöt ja pojat
Noviisit, tytöt ja pojat
Juniorit (VO), tytöt ja pojat
SM-Noviisit (VO), tytöt ja pojat
SM-Juniorit (VO), tytöt ja pojat
Special Olympics (VO), naiset ja miehet, tasot I-VI
Tähticup-osakilpailuun osallistuvien Uudenmaan seurojen kilpailijat ovat etusijalla sarjoissa Tähtidebytantit, Taitajat ei axel nuoremmat ja vanhemmat sekä Taitajat axel, mikäli karsintaa joudutaan tekemään.
Kilpailuaikataulu
Pe 3.2.2022 klo 14.00 - 21.00 (UA TÄHTICUP sarjat luistellaan perjantaina)
La 4.2.2022 klo 8.30 - 21.30
Su 5.2.2022 klo 8.30 - 19.30
ISU-sarjojen aikataulu ja tulosseuranta tästä linkistä
SO-sarjojen aikataulu ja tulosseuranta tästä linkistä
LIVE Stream tästä linkistä
Tärkeitä päivämääriä
Ilmoittautuminen Taikkari-palvelun kautta 22.12.2022 (klo 9:00) - 08.1.2023 (klo 20:00).
Jälki-ilmoittautuminen on tehtävä viimeistään 15.1.2023 klo 20.00.
Musiikit ja paikkansa pitävät ohjelmalomakkeet oltava talletettuna Taikkari-palvelussa viim. 15.1.2023.
Kilpailuvahvistus 19.1.2023.
Peruuttaneiden tilalle voi vaihtaa samaan sarjaan luistelijan 26.1.2023 klo 21 mennessä.
Arvonta 30.1.2023, arvonnan tulos nähtävissä viimeistään 31.1.2023.
Jako verryttelyryhmiin tehdään 2.2.2023.
Lisätietoja:
Hanna Vainio Satu Parikka
Kilpailunjohtaja Kilpailusihteeri
040 584 9984 040 844 3315
LÄMPIMÄSTI TERVETULOA KISAKALLIOON!
Asiakirjat
Tähtisarjojen tulokset
Taitajat ei Axel 2011 ja nuoremmat pojat .pdf (136 kB) | |
Taitajat ei Axel 2011 ja nuoremmat tytöt.pdf (151 kB) | |
Tähtisilmut tytöt ja pojat .pdf (146 kB) | |
Tähtidebytantit.pdf (157 kB) | |
Taitajat Axel.pdf (158 kB) | |
Taitajat ei Axel 2010 ja vanhemmat tytöt ja pojat.pdf (154 kB) | |
Tintit .pdf (122 kB) | |
B-Silmut.pdf (111 kB) | |
Minit tytöt .pdf (112 kB) | |
Minit, pojat.pdf (70 kB) | |
Tähtinoviisit.pdf (127 kB) | |
Tähtijuniorit.pdf (127 kB) |