Kilpailut

Kisaonnistumisia kevät 2020


 

 

Hyvinkää Trophy 1.-2.2.2020

Taitajat Axel

2. Elsa Siivonen

 

Aluejuniorit

2. Jenni Hätönen

 

Juniorit

1. Jenni Popper

 

Minit

3. Netta Halmisto

 

Taitajat ei Axel 2008 ja nuoremmat

1. Kiira Nurmi

2. Tiia Hänninen

3. Tuuli Aholainen

 

B-silmut

2. Amalia Savolainen

Minit ja Taitajat Axel sarjojen AlueCupin 2. valintakilpailu ja Tintit kutsukilpailu 18.1.2020 Järvenpää


Minit

3. Netta Halmisto

 

Taitajat Axel

1. Elsa Siivonen


 


Kansalliset Juniorit 2. valintakilpailu ja Noviisien kilpailu 11.-12.1.2020 ETK Espoo


Noviisit Nuoremmat

2. Jemina Savolainen

 

Kansalliset Juniorit

1. Jenni Popper


 


Gliss Open 9.-12.1.2020 Tallinna


Pre Young 2010

 

2. Santra Höylä

3. Alice Gröning


 


Crystal Cup 4.-6.1.2020 Mikkeli


Minit 2011

3. Netta Halmisto

 

Juniorit

1. Jenni Popper

 

Taitajat

1. Kiira Nurmi

2. Tiia Hänninen


 

4.1.2020 Lohjan kutsukilpailut


B-silmut

1. Aino Uosukainen

2. Ava Koivu

 

Aluejuniorit

2. Jenni Hätönen

 

Taitajat ei Axel 2008 ja nuoremmat

2. Tuuli Aholainen

3. Tiia Hänninen


 

Kisaonnistumisia syksy 2019


 

SM2020 14.-15.12.2019 Tikkurila


SM-Juniorit

2. Makar Suntsev


Kutsukilpailu ja B-silmujen Aluecupin 1. valintakilpailu 30.11.2019 Lohja

 

Aluejuniorit:

2. Jenni Hätönen


Santa Claus kilpailu 23.-24.11.2019 Tampere

 

Taitajat ei Axel 2007 ja nuoremmat:

3. Kiira Nurmi

 

Special Olympics Level 2 Female 16-21 years:

2. Viivi Väistö

3. Vilja Tamminen


 


Hyvinkään Kutsukilpailu 16.11.2019

 

Taitajat ei Axel 2008 ja nuoremmat:

1. Kiira Nurmi

2. Tiia Hänninen

 

Minit:

1. Aino Uosukainen


SM-Juniorit 2. valintakilpailu 9.-10.11.2019 Joensuu

SM-Juniorit pojat:

3. Makar Suntsev


Nurmijärven Taitoluistelijat Kutsukilpailu 1.-2.11.2019

Juniorit:Minit 2011:
1. Jenni Popper1. Netta Halmisto
Minit 2010:Aluejuniorit:
1. Aino Uosukainen1. Jenni Hätönen
Adults Pronze:Adults Silver:
1. Minna Lahti1. Merja Popper

ISU-kutsukilpailu 26.-27.10.2019 Tuusula

 

SM-Juniorit:

1. Makar Suntsev

Juniorit:

1. Jenni Popper


Halloween Skate 26.11.2019 Riihimäki

Minit 2010Minit 2011
1. Aino Uosukainen1. Netta Halmisto
B-Silmut 2008:Taitajat Axel:
2. Amalia Savolainen3. Elsa Siivonen

Minien Uudenmaan alueen Aluecupin 1. valintakilpailu 21.10.2019 Kisakallio

 

Minit:

1. Aino Uosukainen


Gliss Extra 18.-20.10.2019 Tallinna

Pre Young 2010:

2. Siiri Laukkanen

Adults Master:

3. Aino Maaheimo


SM-Juniorit 1. valintakilpailu 28.-29.9.2019 Tikkurila

 

SM-Juniorit:

2. Makar Suntsev

 

Makar lunasti tässä kilpailussa paikan SM2020 kilpailuun. Onnea Makar!


HTL CUP 27.-29.9.2019

 

Taitajat ei Axel 2007 ja nuoremmat:

3. Kiira Nurmi

 


Aktia Trophy 20.-22.9.2019

Debytantit:

3. Lilja Berg


Helsinki Trophy 6.-8.9.2019

 

SM-Juniorit:

2. Makar Suntsev

 


 

Seurallemme voi lähettää kilpailukutsuja osoitteeseen:
vtl.kilpailut@gmail.com    

Vihdin Taitoluistelijat Ry kuuluu Uudenmaan kilpailualueeseen.

 

Uudenmaan alue- Aluecup

Uudenmaan alueen omat sivut löytyvät täältä.
 

Suomen Taitoluisteluliiton jäsenseurat on jaettu maantieteellisesti kuudeksi eri alueeksi. Seurat järjestävät yhdessä aluetasolla runsaasti erilaista toimintaa, mm. erilaisia kilpailuja, ja muita tapahtumia, leirejä ja koulutusta.

Uudenmaan alueen yhteyshenkilöt:

(UA=Uudenmaan Alue, AV=aluevastaava seurassa)

UA:n Aluepäällikkö (2017-2018) Mari Tamminiemi ua.aluepaallikko.stll@gmail.com
 

UA sähköposti uudenmaanalue.stll@gmail.com
 

Uudenmaan alueeseen kuuluvat Seurat ja Aluevastaavat:

  • HyTL (Hyvinkään Taitoluistelijat)
  • Ice Team (Ice Team Raseborg)
  • JTL (Järvenpään Taitoluistelijat)
  • KeLS (Keravan Luistinseura)
  • KEMU (Keski-Uudenmaan muodostelmaluistelijat)
  • KTK (Kirkkonummen Taitoluisteluklubi)
  • LoKV-Taito (Lohjan Kisa-Veikot Taitoluistelu)
  • LT (Lohjan Taitoluistelijat)
  • MJT (Mäntsälän Jäätaiturit)
  • NTL (Nurmijärven Taitoluistelijat)
  • TL (Tuusulan Luistelijat)
  • VTL (Vihdin Taitoluistelijat)
    • Aluevastaava Heidi Miinalainene (vtl.aluevastaava@gmail.com)